Nagų grybelio gydymas lazeriu

Nagų grybelio gydymas lazeriu.

Nagų grybelis yra labai dažna problema. Juo serga beveik 6% suaugusiųjų populiacijos, kadangi ligos sukėlėjai – grybai yra labai atsparūs organizmai. Daugelis jų puikiai klesti nedeguoninėje aplinkoje bei esant pakankamai drėgmės ir šilumos, o būtent tokios sąlygos yra po nago plokštele esančiame nago guolyje.

Yra daugybė nagų grybelio gydymo būdų, pavyzdžiui – vietiniai priešgrybeliniai vaistai, tačiau dėl pakankamai storos ir nepralaidžios nago plokštelės jie sunkiai patenka į nago guolį ir jų poveikis ne visuomet pakankamas. Taip pat vartojami sisteminiai priešgrybeliniai vaistai, kurie turi gerą tiesioginį poveikį į nago guolį, tačiau savo ruožtu gali sukelti nepageidaujamų reakcijų.

Per kelis pastaruosius metus, vienas iš naujausių ir perspektyviausių nagų grybelio gydymo metodų tapo lazerio terapija. Šis būdas tinkamas tiek dermatofitų, tiek mieliagrybių sukeltiems pažeidimams gydyti ir praktiškai apima visas galimas sukėlėjų rūšis.

Tai labai efektyvus gydymo metodas , kurio efektyvumas siekia iki 80 procentų .

Gydant lazeriu galima kombinuoti ir su kitais gydymo metodais, skiriant geriamus ar vietinius preparatus kas dar padidintų efektyvumą.

Kuo pagrįstas šis gydymo metodas?

Lazerio skleidžiama šviesa yra panaši į infraraudonųjų spindulių ir pasižymi geru skvarbumu per audinius. Veikiant nagą, spinduliai prasiskverbia pro nago plokštelę ir pasiekia nago guolį, kur ir būna pagrindinis grybelinės infekcijos sukėlėjas. Sukėlėjai pasižymi savybe sugerti lazerio spinduliuojamą šviesą. Sugerta energija virsta šiluma, todėl pakyla temperatūra nago guolyje ir sukėlėjai yra sunaikinami. Lazerio energija yra labai koncentruota, todėl paveikiamas tik nago guolis, tačiau nėra jokio poveikio aplinkiniams audiniams.

Ar reikia specialaus pasiruošimo?

Joks specialus pasiruošimas tokiai gydomajai procedūrai nėra reikalingas, tačiau nagų grybelinė infekcija turi būti patvirtinta mikroskopiniu ar mikrobiologiniu tyrimu. Taip pat nagas neturėtų būti padengtas nagų laku.

Ar visais atvejais galimas nagų grybelio gydymas lazeriu?

Nagų grybeliui esant kartu su grybelinės kilmės odos pažeidimu, gydymas yra nerekomenduotinas. Taip pat gydymas netaikomas pacientams turintiems neuropatiją (dėl kraujotakos sutrikimo ar esant cukriniam diabetui) bei sergant nago guolio ar aplinkinių minkštųjų audinių bakterine infekcija.

Ar gydymas skausmingas?

Paprastai jaučiama nedidelė šiluma nago plote, tačiau tai nėra intensyvus pojūtis ir joks nuskausminimas nereikalingas. Kadangi naudojama pulsinė šviesa, lazerio energija nago guolį pasiekia tam tikromis dozėmis ir pasiskirto po visą plotą, taip pacientui sukeliamas tik minimalus pojūtis.

Kiek laiko trunka procedūra?

Vienam nagui įprastai skiriama 1-3 min. kontakto su lazerio šviesa, taigi apie 15-20 minučių visų nagų gydymui. Priklausomai nuo nagų būklės gali prireikti 3-5 tokių procedūrų, su 6-8 savaičių pertraukomis.

Ar yra specialių reikalavimų po procedūros?

Nėra. Jūs galėsite grįžti į Jums įprastą kasdienę veiklą, mūvėti kojines ar avėti batus, lakuoti nagus.

Kodėl šis gydymo metodas geresnis nei kiti?

  • Nėra žinomų komplikacijų bei nepageidaujamo poveikio;

  • Nereikia ilgą laiką vartoti gana toksiškų vaistų;

  • Lazerio skleidžiama šviesa yra visiškai nepavojinga bei neteratogeniška;

  • Gydymas yra neskausmingas;

  • Pasiekiamas efektyvus rezultatas;

  • Nesutrikdoma kasdienė veikla;

  • Gan greiti rezultatai po 2-4 mėn;

  • Labai gera lazerio spindulio skvarba;

  • Nėra pripratimo kaip prie vaistų;


Taigi, jeigu Jūsų nagai yra pageltę, trupantys ar pakitusios formos, nedelskite bei kreipkitės į mūsų kliniką, kur Jums bus suteikta kvalifikuota konsultacija, klinikinis ištyrimas bei parinktas geriausiai Jums tinkantis ir efektyviausiais Jūsų ligos gydymo būdas ar gydymas vienu iš lazerių.

Comments are closed.