Lazerine dermatologija

1. Frakcinis lazeris su 3D skaneriu

Kas yra gydymas frakciniu lazeriu?MedArt

Tai yra neinvazinis ir modernus gydymo metodas, neatsiejamas nuo šiuolaikinės estetinės dermatologijos.

Norint suprasti šio lazerio veikimą, reikia žinoti keletą pagrindinių dalykų apie odos sudėtį. Žmogaus odą sudaro 3 sluoksniai: epidermis (esantis labiausiai paviršiuje), derma, dar kitaip vadinama tikrąja oda bei poodis. Epidermyje yra išsidėstę melanocitai – ląstelės, kurios atsakingos už mūsų odos spalvą. Derma yra sudaryta iš kolageninių ir elastinių skaidulų, kurios užtikrina tai, kad oda būtų tvirta, stangri ir elastinga. Su amžiumi epidermis tampa plonesnis, permatomas, dėmėtas, o tikrojoje odoje esančių skaidulų sumažėja – tai lemia raukšlių formavimąsi, odos suglebimą, elastingumo netekimą.

Frakcinis lazeris išskirtinai veikia abu odos sluoksnius – epidermį ir dermą. Šio lazerio sukeliamas spindulys, kuris pasiekia odą, yra padalintas į daugybę mažų, bet gilių sijų. Pastarosios yra vadinamos mikroterminėmis gydymo zonomis. Šiose zonose yra skatinamas kolageninių skaidulų atsinaujinimas ir naujų formavimasis, kas lemia odos savybių gerinimą.

Ką galima gydyti naudojant frakcinį lazerį?

 • Smulkias ir stambias veido raukšlesrauksles
 • Randus (atrofiniai, keloidiniai, ponudegiminiai,trauminiai ir chirurginiai)
 • Pigmentines dėmespigmentine deme
 • Išsiplėtusias poras
 • Tamsūs ratilai apie akis
 • Saulės sukeltus odos pokyčius( dischromijos)
 • Paprastųjų spuogų paliktus randeliusrandai
 • Netolygią odos struktūrą
 • Aktinines keratozes
 • Strijasstrijos
 • Suglebusios žastų ar pilvo odos koregavimui ir patempimui
 • Veido rožinę ir jos sukeltą nosies audinių vešėjimą (Rinofymą)veido rozine

Nepaisant to, kokio sudėtingumo odos pažeidimą Jūs turite, gydymas frakciniu lazeriu gali būti taikomas. Jis tinkamas bet kurioje kūno vietoje, visų odos tipų ir amžiaus asmenims, dėl galimybės parinkti gydymo parametrus individualiai kiekvienam pacientui.

Kokios gydymo frakciniu lazeriu kontraindikacijos?

Sunkios sisteminės ligos, įgimtas ar įgytas imunodeficitas, bakterinė ar virusinė infekcija procedūros atlikimo vietoje, jungiamojo audinio ligos, aktyvi žvynelinė ar baltmė, organizmo polinkis į keloidinių randų susidarymą, jei per paskutinius 3 mėnesius buvo naudoti audinių užpildai (fileriai) arba botulino toksino preparatai, vartojami fotosensibilizuojantys vaistais (pvz. doksiciklinas) ar retiniodai(Roacutan) ar nesteroidiniai priešuždegiminiai medikamentai.

Kaip atliekama procedūra?

Prieš procedūros atlikimą oda turi būti švari, nepadengta kosmetinėmis priemonėmis, rekomenduojama prieš tai bent savaitę nesideginti saulėje.

Paprastai procedūra nėra skausminga, tačiau siekiant sumažinti nemalonius pojūčius galima naudoti anestetinius kremus. Procedūros trukmė priklauso nuo zonos, kuri yra gydoma, ir gali svyruoti nuo 10 – 40 min.

Kartais po procedūros keletą valandų jaučiamas švelnus deginimas, o 2-5 dienas stebimas nežymus patinimas bei odos paraudimas. Norint sumažinti šiuos nemalonius pojūčius galima naudoti drėkinamuosius kremus ar atsargiai pašaldyti. Higieninės procedūros ar makiažas gali būti atliekamas net kitą dieną po procedūros ir įprastai kitą dieną, jau galima grįžti prie Jums įprastos veiklos.

Ilgalaikei odos priežiūrai po procedūros svarbi apsauga nuo saulės – būtina naudoti apsauginius kremus apie 3-6 mėn laiko(rekomenduojama SPF50 + ), vengti tiesioginių saulės spindulių, nesinaudoti soliariumais.

Kiek gydomųjų procedūrų reikės?

Procedūrų skaičius yra individualus, priklausantis nuo odos tipo, būklės, kuri yra gydoma. Taip pat nuo Jūsų odos atsako į gydymą. Klinikinių studijų įrodymais daugumai pacientų reikalingos 3 – 5 procedūros, atliekamos su 4 – 6 savaičių pertraukomis.

Kada bus pastebimi procedūros rezultatai?

Gydymas frakciniu lazeriu ypatingas tuo, kad yra stebimi ankstyvieji ir vėlyvieji rezultatai. Po procedūros, praėjus galimam nežymiam odos sudirgimui, Jūsų oda taps minkštesnė, glotnesnė, šviesesnė, sumažės pigmentinių dėmių, randų ar raukšlių išraiškingumas. Kitus 3 – 6 mėn. efektas tik ryškės, kadangi gilesniuosiuose odos sluoksniuose vyks naujo kolageno formavimasis.

Kokie yra gydymo frakciniu lazeriu nepageidaujami poveikiai?

Paprastai gydymas yra labai gerai toleruojamas daugelio pacientų. Retais atvejais gali pasireikšti odos pleiskanojimas, patinimas, užtrukęs ilgiau negu savaitę, po procedūros išryškėjusi pigmentacija, į aknę panašus bėrimas ar virusinė, bakterinė infekcija.

Gydymas frakciniu lazeriu iš tiesų modernus, patikimas ir saugus gydymo metodas, taigi kartu galime pasiekti, kad Jūsų oda taptų elastingesnė, stangresnė su patobulinta tekstūra – sumažėjusiomis poromis, randeliais, smulkiomis bei stambesnėmis raukšlelėmis.

 

2. CO2 lazerisChirurginis CO2 lazeris

Šiais naujųjų technologijų laikais stulbinantys pasiekimai lazerinėse technologijose taip pat ne išimtis.  Visa tai skatino ištobulėti lazerinės dermatologijos krypčiai, dėl ko dermatologai dabar gali puikiai kontroliuoti ir valdyti randų bei raukšlių formavimąsi, pašalinti gerybines odos išaugas ar atlikti kitas kosmetines procedūras, taikant moderniausius lazerinius metodus. Tačiau nepaisant visų naujovių, aukso standartu išlieka CO2 lazeris, kuris gali pakeisti įprastą chirurginį skalpelį. CO2 lazeris spinduliuoja nematomą 10.600 nm. infraraudonųjų spindulių bangą, o ši labai gerai absorbuojasi vandenyje. Kadangi žmogaus organizmas yra sudarytas iš didžiulio kiekio vandens, šis lazeris tiesiog išgarina odoje esantį vandenį, pašalindamas susiformavusį darinį, tačiau nepažeidžia gilesnių sluoksnių, todėl yra itin veiksmingas, patogus manipuliuoti ir tinkamas net smulkiausioms procedūroms atlikti, be to CO2 lazeris iš kitų išsiskiria savo hemostazinėmis savybėmis – tai yra stabdo kraujavimą procedūros atlikimo vietoje, kas iš karto užtikrina saugesnę procedūros atlikimo eigą, greitesnį odos atsinaujinimą ir grįžimą į kasdieninę veiklą.

Kam tinkamas CO2 lazeris?

Aktininių ar seborėjinių keratozių, karpų, pigmentinių dėmių, epiderminių ar derminių apgamų, ksantelazmų, papilomų, kandilomų, kontaktinio moliusko, dermatofibromų, angiofibromų, neurofibromų, syringomų, saulės sukeltų odos pažeidimų, odos cistų ar kitų gerybinių odos darinių šalinimui. šalinimas

Kada gydymas CO2 lazeriu yra kontraindikuotinas?

Absoliučių kontraindikacijų procedūrai nėra. Rekomenduojama procedūrą atidėti vėlesniam laikotarpiui, kai darinio šalinimo vietoje yra aktyvi bakterinė ar virusinė odos infekcija, prieš tai neseniai taikyta radioterapija procedūros atlikimo vietoje, paskutinių 6 mėn. laikotarpyje vartoti retinoidai. Procedūros atlikimo galimybės apsvarstomos kiekvienu atveju individualiai, kai yra padidėjęs polinkis į keloidinių ar hipertrofinių randų formavimąsi.

Ar reikalingas specialus pasiruošimas procedūrai?

Jokio ypatingai specialaus pasiruošimo nereikia. Procedūros atlikimo vieta turi būti švari, nepadengta kosmetikos priemonėmis ar kremais. Prieš tai buvusio ar to paties vizito metu gydytojas įsitikins, kad Jūsų norimas pašalinti darinys yra tikrai gerybinis.

Ko galima tikėtis per ir po procedūros?salinimas lazeriu

Paprastai tai trumpa procedūra ir priklausomai nuo darinio dydžio gali trukti 5-30 min.

Prieš pradedant šalinimą, gydoma vieta yra paruošiama antiseptinėmis priemonėmis, nuskausminama naudojant skausmą mažinančius kremus ar suleidžiant nedidelį kiekį vaistų aplink šalinamą darinį, taigi visiškai nesukelia nemalonių pojūčių. Po procedūros darinio šalinimo vietoje lieka nedidelė žaizdelė, kurią vėliau padengia šašas. Tinkamai laikantis gydymo rekomendacijų, žaizda sugyja per 5-12 dienų. Keletą dienų po procedūros rekomenduojama nesilankyti pirtyse, saunose, vengti UV spindulių, soliariumų.

 

Mūsų klinikoje konsultacijos metu bus įvertinti Jūsų nusiskundimai, atliekama darinių apžiūra ir ištyrimas skaitmeniniu moderniu Vokietijos gamintojų Fotofiner dermatoskopu bei pasiūlomas tinkamiausias gydymo metodas ar šalinimas galingu ir saugiu danų gamybos  Medart 620 CO2  ar Medart 620 FRx intenz fractional lazeriu.

 

Comments are closed.