Plaukų šalinimas lazeriu

Ilgalaikis plaukų šalinimas lazeriu.

Žmogus gimsta su visais turimais plaukų folikulais ir gyvenimo eigoje naujų folikulų nebesiformuoja. Prasidėjus paauglystei, kuomet suaktyvėja lytiniai hormonai, dalis plaukų folikulų taip pat suaktyvėja, todėl plaukų augimas tampa intensyvesnis ir žmogaus plaukuotumas padidėja. Pats plauko storis, tankumas bei spalva yra nulemti genetinių veiksnių ir skiriasi tarp etninių grupių, todėl paprastai vieni asmenys pasižymi didesniu plaukuotumu nei kiti. Esant padidėjusiam polinkiui į plaukuotumą ar sergant ligomis, kuomet yra stebimas intensyvesnis plaukų augimas, nepageidaujami plaukeliai gali augti įvairiose vietose, moterims – virš viršutinės lūpos, ant skruostų, smakro, šlaunų, vyrams – ant nugaros, pečių. Tačiau net įprastose vietose augantys plaukai neretai kelią įvairių sunkumų, ilgainiui darosi vis labiau pastebimi, o siekiant sumažinti jų kiekį – dažnos plaukų šalinimo procedūros – varginančios.

Naujas, inovatyvus ir labai saugus plaukų šalinimo būdas yra plaukų šalinimas lazeriu, kuomet pasiekiamas ilgai išliekantis akivaizdus rezultatas. Mūsų klinikoje naudojamas vienas naujausių MedArt diodinis lazeris, kuriuo procedūras galima atlikti bet kurioje kūno vietoje.

Kaip šis lazeris veikia?plauku salinimas lazeriu

Lazeris skleidžia 810 nm. bangos ilgio šviesą, kuriai ypatingai jautrus yra odoje esantis pigmentas – melaninas, kuris taip pat yra randamas ir plauko folikuluose. Kuomet naudojamas lazeris, jo spinduliuojama energija yra sugeriama jau minėto melanino bei jame paverčiama į šilumą, kuri sunaikiną plauko folikulą ir aplinkines plauko folikulo struktūras, todėl pasiekiamas ilgalaikis plaukų pašalinimas.

Kiek procedūrų gali prireikti?

Folikulai yra negrįžtamai sunaikinami tik tuomet, kai plaukas yra aktyvioje augimo fazėje. Tuo atveju plauko folikulas yra sudarytas iš augančių ląstelių, kurios yra ypač jautrios ir sunaikintos negali atsinaujinti. Kadangi dalis plaukų yra ramybės fazėje, reikalingos kelios kartotinės procedūros, siekiant užtikrinti, kad plauko augimo ciklo metu visi nepageidaujami plaukeliai būtų pašalinami.

Kokie galimi nepageidaujami procedūros poveikiai?

Kadangi melaninas yra randamas ir pačioje odoje, todėl įmanomas nedidelis energijos nuosrūvis nuo taikininių struktūrų, tai yra – plaukų folikulų. Tai nulemia, kad gali pasireikšti šalutiniai reiškiniai – laikinas paraudimas, odos depigmentacija ar bėrimas pūslelėmis, tačiau tai pasitaiko ypatingai retai. Be to, siekiant išvengti šių nepageidaujamų reiškinių, MedArt Varimed lazeris skleidžia pulsinę šviesą bei turi integruotą šaldomąją dalį, dėl to epidermio melaninas yra maksimaliai apsaugomas.

Ar plaukų šalinimas yra skausmingas?

Procedūra yra visiškai neskausminga, jos metu jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas ar kutenimas.plauku salinimas

Ar reikalingas specialus pasiruošimas?

Joks specialus pasiruošimas nėra reikalingas, tačiau rekomenduojama 3-4 savaites iki procedūros plaukų nedepiliuoti vašku, kremais, epiliatoriais ir kitais depiliacijos būdais, kuomet pažeidžiamas plauko folikulas. Procedūros dieną, oda, nuo kurios bus šalinami plaukai, neturėtų būti padengta kosmetika, kremais ar sudirgusi.

Kada negalima atlikti procedūros?

Jaunesniems nei 18 metų asmenims;

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu;

Sergant ligomis, kuomet yra padidėjęs jautrumas šviesai;

Vartojant fotosensibilizuojančius vaistus;

Po retinoidų vartojimo(Roacutan,Neotigason):

Esant alerginiams bėrimams ar odos infekcinėms ligoms, plaukų šalinimo vietoje;

Turint tatuiruočių;

Po depiliacijų vašku tam tikrą laiką;

Esant herpetinei infekcijai;

Esant polinkiui į keloidinius randus;

Tačiau kiekvienas pacientas ir jo atvejis yra individualus, todėl svarbu su gydytoju aptarti savo lūkesčius ir kartu nuspręsti apie procedūros atlikimo galimybę.

Taigi, jeigu turite problemų su papildomais nepageidaujamais plaukeliais ar pavargote nuo nuolatinio plaukų šalinimo įprastais metodais, mūsų klinika Jums gali pasiūlyti šį ilgalaikį ir saugų plaukų šalinimo būdą moderniu MedArt VariMed lazeriu.

Comments are closed.