CO2 lazeris
Šiais naujųjų technologijų laikais stulbinantys pasiekimai lazerinėse technologijose taip pat ne išimtis. Visa tai skatino ištobulėti lazerinės dermatologijos krypčiai, dėl ko dermatologai dabar gali puikiai kontroliuoti ir valdyti randų bei raukšlių formavimąsi, pašalinti gerybines odos išaugas ar atlikti kitas kosmetines procedūras, taikant moderniausius lazerinius metodus. Tačiau nepaisant visų naujovių, aukso standartu išlieka CO2 lazeris, kuris gali pakeisti įprastą chirurginį skalpelį. CO2 lazeris spinduliuoja nematomą 10.600 nm. infraraudonųjų spindulių bangą, o ši labai gerai absorbuojasi vandenyje. Kadangi žmogaus organizmas yra sudarytas iš didžiulio kiekio vandens, šis lazeris tiesiog išgarina odoje esantį vandenį, pašalindamas susiformavusį darinį, tačiau nepažeidžia gilesnių sluoksnių, todėl yra itin veiksmingas, patogus manipuliuoti ir tinkamas net smulkiausioms procedūroms atlikti, be to CO2 lazeris iš kitų išsiskiria savo hemostazinėmis savybėmis – tai yra stabdo kraujavimą procedūros atlikimo vietoje, kas iš karto užtikrina saugesnę procedūros atlikimo eigą, greitesnį odos atsinaujinimą ir grįžimą į kasdieninę veiklą.
Kam tinkamas CO2 lazeris?
Aktininių ar seborėjinių keratozių, karpų, pigmentinių dėmių, epiderminių ar derminių apgamų, ksantelazmų, papilomų, kandilomų, kontaktinio moliusko, dermatofibromų, angiofibromų, neurofibromų, syringomų, saulės sukeltų odos pažeidimų, odos cistų ar kitų gerybinių odos darinių šalinimui.
Kada gydymas CO2 lazeriu yra kontraindikuotinas?
Absoliučių kontraindikacijų procedūrai nėra. Rekomenduojama procedūrą atidėti vėlesniam laikotarpiui, kai darinio šalinimo vietoje yra aktyvi bakterinė ar virusinė odos infekcija, prieš tai neseniai taikyta radioterapija procedūros atlikimo vietoje, paskutinių 6 mėn. laikotarpyje vartoti retinoidai. Procedūros atlikimo galimybės apsvarstomos kiekvienu atveju individualiai, kai yra padidėjęs polinkis į keloidinių ar hipertrofinių randų formavimąsi.
Ar reikalingas specialus pasiruošimas procedūrai?
Jokio ypatingai specialaus pasiruošimo nereikia. Procedūros atlikimo vieta turi būti švari, nepadengta kosmetikos priemonėmis ar kremais. Prieš tai buvusio ar to paties vizito metu gydytojas įsitikins, kad Jūsų norimas pašalinti darinys yra tikrai gerybinis.
Ko galima tikėtis per ir po procedūros?
Paprastai tai trumpa procedūra ir priklausomai nuo darinio dydžio gali trukti 5-30 min.
Prieš pradedant šalinimą, gydoma vieta yra paruošiama antiseptinėmis priemonėmis, nuskausminama naudojant skausmą mažinančius kremus ar suleidžiant nedidelį kiekį vaistų aplink šalinamą darinį, taigi visiškai nesukelia nemalonių pojūčių. Po procedūros darinio šalinimo vietoje lieka nedidelė žaizdelė, kurią vėliau padengia šašas. Tinkamai laikantis gydymo rekomendacijų, žaizda sugyja per 5-12 dienų. Keletą dienų po procedūros rekomenduojama nesilankyti pirtyse, saunose, vengti UV spindulių, soliariumų.
Mūsų klinikoje konsultacijos metu bus įvertinti Jūsų nusiskundimai, atliekama darinių apžiūra ir ištyrimas skaitmeniniu moderniu Vokietijos gamintojų Fotofiner dermatoskopu bei pasiūlomas tinkamiausias gydymo metodas ar šalinimas galingu ir saugiu danų gamybos Medart 620 CO2 ar Medart 620 FRx intenz fractional lazeriu.