Estetinė medicina

NECHIRURGINĖ VEIDO OVALO IR RAUKŠLIŲ KOREKCIJA INJEKCIJOMIS

Apie audinių užpildus (filerius)

 

Su kiekvienas metais oda sensta. Tai natūralus biologinis procesas, kurio metu oda praranda jaunatvinį spindesį, elastingumą, tamprumą, sumažėja jos poodinis riebalinis audinys, mažėja hialurono rūgšties, elastinių ir kolageninių skaidulų, kurios palaiko odą stangrią. Ne mažiau svarbūs ir kenksmingi faktoriai, su kuriais susiduriama kas dieną – rūkymas, saulės spinduliai, stresas, įtemptas gyvenimo būdas. Dėl jų oda taip pat praranda savo grožį. Pirmieji odos pokyčiai pasimato aplink akis, lūpas, nosį, skruostų srityje.

Audinių užpildai. Kas tai?

Minkštųjų audinių užpildai gali padėti atstatyti natūralaus senėjimo paveiktą odą.

Vienas dažniausiai naudojamų minkštųjų audinių užpildų yra hialurono rūgštis. Tai natūrali organizmo medžiaga, pasižyminti savybe savo sudėtyje išlaikyti didelį kiekį vandens. Ji didelėmis koncentracijomis yra randama jungiamajame audinyje, sąnarių skystyje, kremzlėse, taip pat ir odoje. Naudojant hialurono rūgšties preparatus, atstatomas jos trūkumas, atsiradęs dėl senėjimo proceso. Kadangi tai natūrali medžiaga, ji laikui bėgant yra suskaidoma ir pašalinama iš organizmo. Tačiau dauguma naudojamų hialurono rūgšties preparatų yra chemiškai modifikuoti, todėl jų poveikis yra ilgesnis.

Taigi taikant šią minimaliai invazinę procedūrą, galima išspręsti šias problemas:

  • išlyginti smulkias veido raukšles;
  • sumažinti gilias raukšles ir padaryti jas mažiau matomas;
  • koreguoti randus, likusius po sužalojimų ar spuogų;
  • padidinti, pastangrinti lūpas.

Kaip atliekama procedūra?

Tai greita, iki pusvalandžio trunkanti procedūra, po kurios iš karto galėsite grįžti prie jums įprastos veiklos. Pirmiausia Jūsų oda yra dezinfekuojama antiseptinėmis priemonėmis, pažymimi taškai, kuriuose bus atliekama injekcija. Dauguma minkštųjų audinių užpildų sukelia tik minimalų diskomfortą, todėl nuskausminimo reikia ne visais atvejais. Atliekant gilesnių pažeidimų korekciją, kai injekcijos skausmingesnės, galimas nuskausminimas vietiniais anestetikais.

Injekcija atliekama su labai maža adata. Hialurono rūgštis, patekusi po oda, savo tūriu iškelia raukšles, taip jas išlygindama ir sušvelnindama. Dažniausiai rezultatai matomi iš karto. Kartais, norint pasiekti geriausių rezultatų, gali prireikti kelių gydymo procedūrų.

Retkarčiais po injekcijos gali būti juntamas silpnas dilgčiojimas ar deginimo pojūtis, dūrio vieta gali laikinai patinti, parausti, tačiau tokia būklė praeina per keletą dienų.

Visi audinių užpildai sukelia tik laikiną efektą, tačiau kiekvienas užpildas turi skirtingą veikimo laiką ir aktyvumą, kuris gali trukti nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Kiekvienu atveju randamas optimaliausiais sprendimas. Ši procedūra negali sustabdyti Jūsų senėjimo proceso, tačiau gali padėti atkurti jaunatviškumą ir odos grožį.

 

Būklės, kai negalima atlikti procedūros (kontraindikacijos):

  • menstruacijos;
  • nesteroidinių priešuždegiminių preparatų ir krešumą mažinančių preparatų vartojimas;
  • nėštumas ir maitinimas krūtimi;
  • alergija preparato komponentams;
  • anksčiau suleistas silikonas arba tam tikros grupės preparatas, sukėlęs alerginę reakciją;
  • neseniai darytos cheminio veido šveitimo procedūros;
  •  po lazerinio ar mechaninio odos šlifavimo atsistatymo periodu;
  • polinkis į keloidinius ir hipertrofinius randus;
  • bakterinės, virusinės, grybelinės odos ligos;
  • lėtinių vidaus organų ligų paūmėjimas;
  • autoimuninės ir infekcinės ligos;
  • cukrinis diabetas (I ir II tipo);
  • hemofilija.

Galimos  komplikacijos (pasitaiko  labai retai!):

  • alerginė reakcija į preparatą;
  • hiperpigmentacija;
  • hematoma;
  • infekcija;
  • randai;
  • svetimkūnio tipo granuliomos.

Būtina atkreipti dėmesį šiuo atveju: Paprastai tinimas ir paraudimas užpildo implantacijos vietoje išlieka dvi paras. Jeigu po tiek laiko jie neišnyksta, tai gali būti infekcijos požymis. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad paskirtų tinkamą gydymą.

 

 

Apie botulino injekcijas

 

Botulino injekcijos (botoksas)

Kad ir kaip besirūpintumėme savo oda, bėgant metams, nepaisant Jūsų pastangų, atsiranda raukšlių, kurių nebeišlyginsi kremų ar kaukių pagalba, todėl reikia ieškoti veiksmingų būdų sulaikyti jaunystę.
Siekiant greitai, saugiai ir efektyviai atkurti jaunystę be chirurginės intervencijos, naudojamos botokso injekcijos.

Vis dar gajus mitas, kad botulino toksino injekcijos – tik pramogų verslo atstovų kasdienybė norint sustabdyti laiką. Tačiau retas žino, kad šis, tam tikrose bakterijose natūraliai randamas, baltymas naudojamas gydyti bent 150 įvairių klinikinių indikacijų.

 

Kada vertėtų naudoti botuliną?

Botuliną kosmetiniais tikslais galima naudoti esant paciento amžiui nuo 18 iki 65 metų. Dažniausiai patariama pradėti botulino injekcijas nuo 30 metų, kai oda pradeda prarasti elastingumą ir pradeda intensyviai formuotis veido raukšlės. Jei jūs nuolat raukotės, botulino injekcijas galima pradėti jaunesniame amžiuje profilaktiniais tikslais.

 

Botulinas ir jo saugumas

Kai kurie pacientai prisibijo šio preparato, kadangi mano, kad jis kenkia organizmui ir net jį nuodija. Taip pat manoma, kad botulinas gali iššaukti nervų sistemos sutrikimus, tačiau taip nėra. Botulinas – tai vaistinis preparatas, kurio pagalba sėkmingai gydoma daugelis kitų ligų, įskaitant ir vaikų ligas. Botulino injekcijos nesukelia raumenų atrofijos, nes tik laikinai blokuoja nervų receptorius. Dėl ilgalaikio raumenų atpalaidavimo botulino injekcijos išlygina raukšles ir sugrąžina jauną ir gražų veidą.

 

Botulino atliekama procedūra

Botulino injekcijos procedūra prasideda nuo konsultacijos su gydytoju. Būtent gydytojas nustato, ar galimas šios procedūros atlikimas. Botulinas nesukelia didelio skausmo, daugelis prilygina botulino injekcijas uodų įkandimams, bet jei turite didelį skausmo slenkstį, jums atliksime vietinę nejautrą. Botulino injekcijos pradeda veikti 2–5-ą dieną po injekcijos. Stipriausiai suveikia apie14 dieną. Veikia apie 4–6 mėn. Po šio laikotarpio poveikis silpneja ir pageidaujant injekcijos kartojamos.

 

Botulino toksinas puiki pagalba prakaituojant

Gausesnį žmogaus prakaitavimą skatina ne tik intensyvus sportas, aukšta oro ar aplinkos temperatūra, bet ir karštas maistas bei stiprūs dvasiniai išgyvenimai. Prakaitavimas paprastai sukelia nemalonius pojūčius ir sukelia nepatogumo jausmą. Pagausėjęs prakaitavimas – tai tam tikra centrinės nervų-hormoninės sistemos, organizamo reakcija, kuri nėra kontroliuojama. Dažniausia žmogus pakaituoja labai susijaudinęs, kuomet suaktyvėja prakaito liaukų funkcija.

Iki šiol prakaitavimo gydymui nebuvo taikomas joks gydymas. Tačiau dabar yra tai, kas padės Jums pamiršti šlapius drabužius, nemaloniu pojūčius ir prakaito kvapą – tai Botulino toksino injekcijos. Botulino toksino poveikis pasireiškia jau 2–3 parą. Tai ypač efektyvi pagalba norint užkirsti kelią prakaitavimui.

 

Būklės, kai negalima atlikti procedūros (kontraindikacijos):
• nėštumas, maitinimas;
• sergant hemofilija;
• esant padidėjusiam jautrumui preparato komponentams;
• susidarius tos pačios srities uždegiminiams, infekciniams procesams;
• turint raumenų inervacijos sutrikimus (miastenija, Lamberto-Itono sindromas ir kt.);
• pūlingi spuogai, herpes bėrimas ar kitokie odos vientisumo pažeidimai numatomose injekcijų vietose;
• anksčiau tose pat vietose suleisti nuolatiniai (permanentiniai) odos užpildai, pvz. silikonas.

Rekomendacijos prieš procedūrą:
• Likus 7 dienoms iki procedūros, nevartoti priešuždegiminių nesteroidinių vaistų ir kraujo krešėjimą slopinančių medikamentų (aspirinas, paracetamolis, ibumetinas ir kt.). Taip sumažinsite mėlynių tikimybę po procedūros.

Rekomendacijos po procedūros:
• galite iš karto sugrįžti prie įprasto dienos režimo;
• 4–6 val. po procedūros reikia būti vertikalioje padėtyje bei aktyviai dirbti mimikos raumenimis, kad preparatas tolygiai pasiskirstytų;
• po procedūros 12 val. nemasažuoti, nespausti ir netrinti odos injekcijų vietose; nevalyti odos spiritiniais losjonais.
• 3 paras vengti labai karštų skysčių, kavos, aštraus maisto, aktyvaus sporto, nevartoti alkoholio ir visko, kas gali sukelti odos paraudimą;
• 7–10 d. vengti persikaitinimo (pirties, karštų vonių, saunų, soliariumo, deginimosi saulėje), o esant aktyviai saulei, naudoti apsauginius kremus su SPF apsauga;
• 14–21 d. nerekomenduojama darytis šių  ir ypač kraujotaką aktyvinančių veido procedūrų: pilingų, masažų, šildančiųjų kaukių ir kt.;
• 2 savaites po procedūrų nevartoti aminoglikozidų (antibiotikų), trankviliantų (raminamųjų vaistų) ir kitų raumenis atpalaiduojančių vaistų. Šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą.

Norite vėl atrodyti jauna, graži ir savimi pasitikinti bei pamiršti nemalonius prakaitavimo pojūčius – jau dabar kreipkitės į mus ir mes suteiksime Jums visą reikalingą informaciją!

 

 

 

PRP procedūra

 

Kas tai?

PRP (Platelet rich plasma) arba trombocitais papildyta plazma – tai natūralus produktas, kuris gaminamas iš Jūsų paties kraujo. Nedidelis kiekis kraujo yra paimamas į sterilų specialų indelį, patalpinamas į centrifuguojantį aparatą, kuriame kraujas yra padalijamas į jį sudarančius atskirus komponentus. Kaip žinia, žmogaus kraują sudaro raudonieji, baltieji kraujo kūneliai ir trombocitai bei skystoji kraujo dalis – plazma. Po centrifugavimo raudonieji bei baltieji kraujo kūneliai yra atskiriami nuo trombocitų ir kraujo plazmos, taigi skystoje kraujo dalyje trombocitų būna daugiau nei įprastai. Būtent trombocitai turi daug medžiagos, vadinamos augimo faktoriumi, kuri skatina odos kraujotakos pagerėjimą bei odoje esančias ląsteles – fibroblastus gaminti kolageną. Šiuo atveju kolagenas yra labai svarbus siekiant išlaikyti odos stangrumą ir elastingumą.
Taigi, aktyvinant paties organizmo audinių atsinaujinimą, trombocitais papildyta plazma sumažina raukšles, palaiko odos stangrumą ir tokiu būdu atjaunina odą.

Tai nėra nauja procedūra. Įvairiose medicinos srityse: ortopedijoje, odontologijoje, rekonstrukcinėje chirurgijoje – PRP procedūra nuo 1987 m. taikoma jau beveik 30 metų. O dabar ši procedūra reikšminga ir dermatologijoje, nes ją taikant daug efektyviau gydomos odos žaizdos gydyme bei atjauninama veido oda.

Taikant PRP procedūrą, galima išspręsti šias problemas:

• sumažinti ar visiškai panaikinti raukšles veide, aplink nosį, lūpas, akis, t. y. atjauninti odą;
• gydyti saulės sukeltus pažeidimus odoje;
• naikinti spuogų paliktas žaizdeles ar randus;
• gydyti plaukų išretėjimą ir alopeciją (nuplikimą), nes trombocitais praturtinta plazma aktyvuoja ramybėje esančius plaukų folikulus ir skatina naujų plaukų augimą.

Ko Jums tikėtis per ir po PRP procedūros?

Kaip jau minėta, paimamas nedidelis jūsų kraujo kiekis ir paruošiama trombocitais papildyta plazma. Injekcijos vieta nuvaloma antiseptinėmis priemonėmis ir paruošiama gydymui. Nuskausminimui naudojami anestetiniai kremai, kadangi procedūros metu jaučiamas tik nedidelis diskomfortas. Procedūra atliekama gana greitai, trunka apie  45–60 min., po kurių nereikalinga jokia speciali priežiūra, todėl galima grįžti prie Jums įprastos veiklos.
Po procedūros injekcijos vietoje gali atsirasti nedidelis patinimas, paraudimas ar mėlynės, tačiau visa tai išnyksta per 1–3 dienas.
Trombocitais papildyta plazma yra pagaminta iš Jūsų paties ląstelių, todėl visiškai pašalinama alerginių reakcijų galimybė ir iki minimumo sumažinama šalutinių poveikių tikimybė.

Kokie galimi rezultatai?

PRP procedūra skatina odos atjaunėjimą, padidina odos tonusą ir atkuria pažeistos odos būklę, stangrina odą, švelnina raukšles, skatina plaukų augimą alopecijos pažeistose vietose.
Efektas pastebimas po 3–4 savaičių po gydymo ir po kiekvienos procedūros tampa vis labiau matomas. Rekomenduojama atlikti tris gydymo sesijas su 1–2 mėnesių pertrauka tarp jų, norint pasiekti geriausių rezultatų, tačiau nėra jokių priežasčių, dėl kurių PRP procedūra negalėtų būti kartojama ir dažniau.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cheminis odos šveitimas (pilingas) – odos atjauninimo sistema

 

Šiuolaikinis žmogus nori būti geros sveikatos, gerai atrodyti ir kuo ilgiau likti jaunas.

Prieš kelis dešimtmečius amerikiečių gydytojai Eugene Van Scott bei Ruey Yu pastebėjo teigiamą vaisinių rūgščių poveikį ir daug dirbo, kurdami technologiją, kuri užtikrintų kokybišką odos išvaizdos pagerinimo rezultatą.

Viena iš vaisinių rūgščių yra glikolio rūgštis. Natūraliai ji aptinkama cukranendrėse. Kitos alfa hydroksi rūgštys yra išgaunamos iš įvairių vaisių: citrinų, obuolių ir kt.

Taigi buvo sukurta sistema, skirta atlikti cheminį odos šveitimą alfa hydroxi rūgštimis. Pastaruoju metu viso pasaulio dermatologai aktyviai naudoja įvairių koncentracijų glikolio rūgštį.

Alfa hydroksi rūgštys veikia tarpląstelinius paviršinių ir gilesnių sluoksnių ryšius, todėl oda darosi lygesnė, mažiau raukšlėta, skaistesnė bei mažiau dėmėta. Šių rūgščių efektyvumu jau niekas neabejoja. Naudojant produktus su glikolio rūgštimi daug kam pavyko pagerinti sausos, riebios, linkusios į spuogus odos būklę.

Cheminis odos šveitimas (pilingas) – tai speciali technologija, skirta viršutinio odos sluoksnio šalinimui, kurios metu taip pat skatinama gilesnių odos sluoksnių regeneracija. Po šio proceso oda pastorėja, pasidaro lygesnė, pagausėja elastinių ir kolageninių skaidulų. Anksčiau taikant cheminį odos šveitimą naudotų labai agresyvių medžiagų: fenolio, trichloracto rūgšties, turinčių daug pašalinių poveikių (stiprus odos sudirginimas, alerginės reakcijos ir kita), šiandien atsisakyta.

Taikant cheminį odos šveitimą, galima išspręsti šias problemas:

  • pagerinti saulės neigiamai poveikos odos išvaizdą;
  • gydyti vyresniame amžiuje atsiradususius odos pakitimus (lentigo, keratomos, pigmentacijos sutrikimai);
  • norint sumažinti randus po buvusių ar esamų jaunatvinių spuogų, odos poras ir raukšles.

Ruošiantis atlikti cheminį odos šveitimą būtina gydytojo dermatologo konsultacija, kurios metu būtina aptarti paciento norus, lūkesčius, galimą pašalinį poveikį ir būtinai kontraindikacijas (būkles, kada griežtai negalima skirti glikolio rūksčių procedūrų), vartojamus medikamentus, gretutines ligas. Gydytoją būtina informuoti apie gretutines, buvusias ar esamas odos ligas, tokias kaip: herpes infekcija, įvairios egzemos, alergija, seborėjinis dermatitas, jautrumas saulės spinduliams. Kosmetologai taip pat sėkmingai naudoja glikolio rūgšties preparatus, tačiau jiems leidžiama dirbti tik  iki 35 proc. koncentracijos. Gydytojai gali dirbti su preparatu, kurio koncentracija siekia iki 70 proc.

Rudens ir žiemos sezonas ypač tinkamas šioms procedūroms. Siekiant gero rezultato, rekomenduojama atlikti 6–10 procedūrų kas II savaitę.

 

Kad šios procedūros efektas būtų geresnis, kartais reikia skirti sintetinės gydomąsias medžiagas iš vitamino A (retinoidus) bei odą šviesinančius preparatus.  Tačiau tai gali daryti tik gydytojas dermatologas, turintis  darbo su vaisinėmis rūgštimis patirties, nes didėja pašalinių reakcijų grėsmė. Kompetentingas gydytojas niekada nepamiršta vieno iš svarbiausių medicinos principų: svarbiausia – nepakenkti (primum non nocere).

Taigi profesionaliai atliekamos odos šveitimo (pilingo) procedūros – puikus pasirinkimas visiems, norintiems pagerinti odos regeneraciją be plastikos chirurgo pagalbos.

Gydytojas dermatologas Vytautas Toliušis

Klaipėda

Comments are closed.