Gerybinių kraujagyslinių darinių gydymas lazeriu
Pastaruosius 30 metų odos ir poodžio kraujagyslinės kilmės pažeidimų gydymas sparčiai žengė į priekį ir šiuo metu jau yra neatsiejamas nuo lazerinių technologijų. Plati rinkos pasiūla leidžia išsirinkti patikimiausią produktą ir efektyviai taikyti kasdienėje dermatologo praktikoje, gydant šiuos, tiek gyvenimo kokybę, tiek kartais sveikatą trikdančius gerybinius kraujagyslinės kilmės odos darinius.
Mūsų klinikoje naudojamas pažangiausias diodinis lazeris, kuris puikiai tinka šių darinių gydymui.
Kuo pagrįstas lazerinis kraujagyslinių darinių gydymas?
Lazerio veikimas šalinant gerybinius kraujagyslinius darinius yra pagrįstas selektyvia fototermolize. Paprastai tariant – lazeris skleidžia šviesą, kuri pasižymi geru skvarbumu per audinius. Visos žmogaus kraujagyslės yra pripildytos kraujo, kuriame gausu raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų. Pastarieji savo sudėtyje turi chromoforo – oksihemoglobino, kuris yra taikinys lazerio skleidžiamai šviesai – tai yra sugeba selektyviai ją sugerti. Oksihemoglobinas, absorbavęs lazerio energiją, ją paverčia šilumine energija, o ši pasklinda pagal mikrokraujagyslių eigą, taip sukeldama jų sunaikinimą ir trombozę. Mūsų klinikoje naudojamas lazeris skleidžia pulsinę šviesą, o tarpai tarp pulsų yra pakankamai dideli, tai yra – didesni, negu šilumos išskyrimas iš audinių, todėl nėra sukeliamo poveikio aplinkiniams audiniams.
Taip pat siekiant kuo geresnių gydymo rezultatų, svarbus parametras yra lazerio skleidžiamos energijos gebėjimas prasiskverbti į audinius. Kuo giliau ji prasiskverbia, tuo didesnis terapinis efektas yra pasiekiamas. Diodinis pulsinis lazeris pasižymi savybe prasiskverbti giliau nei daugelis kitų, įprastai naudojamų lazerių, taigi panaikinami net giliau audiniuose esantys kraujagysliniai pakitimai.
Kokius kraujagyslinius pokyčius galima gydyti lazeriu?
Šis lazeris tinkamas įvairių gerybinių kraujagyslinių darinių gydymui bet kurioje kūno vietoje ir esant bet kuriam odos tipui.
Klinikos diodinio lazerio banga ypatinga tuom , kad gali veikti ir melsvo, ir rožinio atspalvio kapiliarus.
Diodinis lazeris ypatingas dar ir tuom , kad gali paveikti tiek paviršinius, tiek giliau esančius kapiliarus.
Dažniausiai naudojamas :
-
Išsiplėtusiems arteriniams ir veniniams kojų kapiliarams;
-
Teleangiektazijoms;
-
Tinklinėms varikozėms;
-
Veido rožinei;
-
Įvairaus dydžio angiomoms;
-
Voratinkliniams apgamams;
-
,,Veniniams ežerams’’.
Kuo dar ypatingas šis lazeris?
Jis turi specialią audinių šaldymui skirtą dalį, todėl, kuomet procedūros metu vyksta kraujagyslinių darinių šalinimas naudojant į šilumą pavirstančią energiją , aplinkiniai audiniai yra šaldomi, taip visiškai apsaugojami nuo nepageidaujamo pažeidimo.
Ar gydomoji procedūra yra skausminga?
Kadangi šis lazeris turi šaldymui skirtą dalį, tai ne tik apsaugo aplinkinius audinius nuo nepageidaujamo pažeidimo, bet ir sumažina skausmą, todėl procedūros metu skausmo galite nejausti. Jautresniems pacientams ar esant poreikiui, papildomai galima naudoti skausmo mažinimui skirtą kremą.
Ar reikalingas specialus pasiruošimas bei priežiūra po procedūros?
-
Rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, nesinaudoti soliariumu 2-3 savaites prieš procedūrą ir 2-3 mėnesius po procedūros. Saulėtu metu laiku naudoti apsauginį kremą (SPF>20);
-
Nenaudoti aspirino ir kitų kraujo krešumą veikiančių vaistų 2 savaites prieš procedūrą ir 2 dienas po procedūros;
-
Po procedūros vengti kraujagysles plečiančių veiksnių – alkoholio, saunos, karšto vandens procedūrų;
-
Po procedūros nenaudoti makiažo, iki kol išnyks paraudimas.
-
Kartais po procedūros gali prireikti naudoti gydytojo paskirtus kremus ar vaistus.
Ar procedūra turi šalutinių poveikių?
Nors gydymas lazeriu yra ypač saugus gydymo metodas, tačiau būna atvejų, kuomet odos reakcija į lazerio skleidžiamą šviesą yra sunkiai prognozuojama, todėl šalutinių reakcijų gali būti . Kartais pasireiškia paraudimas, besitęsiantis 7–14 dienų ar odos pasidengimas smulkiais šašeliais, kurie išnyksta per keletą dienų. Taip pat gali pasitaikyti hiper- ar hipopigmentacija, dermos ar epidermio atrofija, randėjimas. Tačiau, laikantis gydymo rekomendacijų prieš ir po procedūros, tokios reakcijos pasitaiko ypač retai.
Kada negalima atlikti kraujagyslinių darinių gydymo lazeriu?
Absoliučios kontraindikacijos yra aktyvi bakterinė infekcija bei ligos, kuomet padidėjęs jautrumas šviesai ar vartojami jautrumą šviesai didinantys vaistai.
Taip pat išskiriamos santykinės kontraindikacijos, kuomet gydymo galimybė įvertinama atsižvelgiant į pacientą:
-
Neprognozuojamos eigos baltmė;
-
Žvynelinė;
-
Keloidiniai randai ar polinkis į lengvą randėjimą;
-
Pacientas vartojantis izotretinoiną;
-
Nebendradarbiaujantis pacientas arba pacientas, kurio lūkesčiai yra per dideli.
Kodėl šis lazeris geresnis nei kiti?
-
Švelnus ir efektingas gydymas;
-
Saugus ir lengvas naudoti;
-
Beveik nesukelia paraudimo;
-
Neinvazinis;
-
Nereikalingas nuskausminimas
-
Veikia mėlynus ir raudonus kapiliarus
-
Veikia paviršinius ir gilesnius kapiliarus
Taigi, jei Jūs kamuoja įvairūs gerybiniai kraujagysliniai dariniai arba Jūs turite jums nežinomos kilmės darinių, kreipkitės į mūsų kliniką, kurioje Jums bus suteikta kvalifikuota konsultacija, atliktas ištyrimas moderniu Vokietijos gamintojų Fotofinder dermatoskopu bei pasiūlomas tinkamiausias gydymo metodas ar darinių šalinimas moderniu diodiniu lazeriu.